הצצה לתודעת שפע

 האימון בוצע במשך 72 שעות, 3 ימים, וכאשר הייתי בחופש.
זה לא חובה, אך רצוי להתנתק מהשפעות מתח במהלך ימי האימון.

אז ככה …זה לא היה קל, ומיד תבינו למה.

 

במשך כל האימון התנתקתי לגמרי מכל מדיה תקשורתית שאינה חיובית, כלומר צפיתי בטלויזיה אך ורק בערוץ החיים הטובים או בערוץ 8. בחרתי רק תוכניות מעניינות חיוביות. מומלצת ביותר התוכנית המשודרת באופן קבוע ב 21:00 "המיליונר הסודי". ולמה היא  מומלצת ? היא מציגה בכל פעם מיליונר אחר שבוחר את הארגונים והעמותות בהם יתנדב מבלי שהצוות שם ידע מי הוא והכל תחת הסוואה של תחקיר טלוויזיוני עד לחשיפה ו…..

התוכנית נותנת השראה ומאפשרת לראות עשייה מאהבת אמת של אינספור אנשים מהעולם, והפתעות רבות מצד המיליונרים שמגיעים לעבוד בעבודות שחורות,לראות את הגילוי העצמי שלהם ומה עושה תרומה ביד נדיבה.

 כאמור לא צפיתי בכל ערוץ אחר, בשום תוכנית אחרת ולא גלשתי באינטרנט לאתרי חדשות, אלא גלשתי רק לעניינים שוטפים תוך תשומת לב האם יש משהו שגורם לתחושה לא טובה, ואם יש- הוא מנוטרל ואני יורד ממנו.

רוב תוכניות הטלוויזיה מזינות באופן מיידי את התת מודע של הילד שבי שרוצה בזה עוד ועוד ובמקביל מרחיק אותי מתודעת השפע. אין מה לעשות, ככה זה.

 במהלך הימים הללו תשומת הלב שלי הייתה פנימה ומתוך נקודת מוצא של הבנה מול כל אדם אחר, אם זו בת הזוג שלי, חברים או מי שזה לא יהיה. כל הזמן הפניית המיקוד למה שאני חש וגילוי הבנה להכל, כך שאם בת זוגי אמרה לי משהו שלא מוצא חן בעיני לא הגבתי, אלא חיכיתי  כמה שניות ופשוט ניסיתי להבין אותה למה היא אמרה את מה שאמרה, ורק אז התייחסתי. ר ק   ה ב נ ה !.

כמובן ששיתפתי אותה באימון והיא מפרגנת לי על הדרך שאני עושה.

כל מחשבה כמו: למה לוותר לה,  היא לא צודקת וכו'… מיד מוחזרת חזרה להבין אותה. שוב ושוב….זוכרים? כל זה היה במשך 72 שעות.

היו לי מחשבות שזה לא טבעי מה שאני עושה, שזה שקר, פרייאר ומה לא….הכי חשוב זה לא להתווכח עם המחשבות שעולות, זה הכי חשוב…ואז שמתי לב שהמחשבות נעלמות כמו שהם הגיעו.

מה שגיליתי זה שאני לא רובוט שמסכים לכל דבר ומוותר, אלא שהתחלתי לחוש טוב יותר, ומצאתי את עצמי משוחח על הדברים שלא נראו לי ושם לב איך יש פתרונות לכל דבר.
WIN WIN SITUATION -גם להמשיך להרגיש טוב וגם לפתור בעיות בדרך אחרת.

 נסעתי לים בבקרים. נסעתי בכיף ולא מיהרתי לשום מקום. אם מישהו בכביש נסע בפראות, לא נתתי לתגובה שלי המיידית של כעס וכו' להשתלט עליי וזאת על יד תשומת לב לכעס והבנה.
אתם שואלים איך אפשר להבין מצב כזה שמישהו חותך אותך בכביש ? התשובה היא שאפשר !
העצמי המעוות ככל שיהיה- זה לא האדם שחתך אותי עם הרכב. זו המסכה שלו.

רק אם אני רואה את זה באמת,  אוכל להבין את הנהג ולהמשיך לחוש טוב.

 מישהו אחר יכול לראות דברים אחרים, זה לא משנה. העיקר ליצור הבנה ולא תגובה.

אם אני מגיב, זה אומר שהגבתי מתוך הילד הלא מודע שקיים בי.

אני מבין למשל, שכל מי שלא מודע, חושב ומתנהג כבוגר לפי דפוסי התת מודע שלו מגיל 0 עד גיל 5-7. כלומר אם אבא שלי הכה אותי בזמן זה באופן שחוזר על עצמו, עולמי יצבע בצבע הזה ובבגרות אם אעשה דווקא לאנשים אחרים ואפגע בהם, ארגיש טוב עם עצמי. קלטתי עולם שגוי מילדות, וכתוצאה מחוסר מודעות, הדרך להרגיש טוב עם עצמי מתקיימת אם אני אפגע באחרים מתוך הכאב שנוצר בילדותי המוקדמת, וזה ממשיך עד שאהיה מודע שזה קורה.

יום אחר יצאתי לטיול ברחבי העיר במהלך היום להנות מצפייה באנשים, מצב רוחם, התנהגותם, חלונות ראווה,בעלי החיים מסביב, הכלבים, החתולים, ציפור מעניינת. שמתי לב לכך שקיים שפע עצום מסביבי!

כל תגובה שעלתה בי- שמתי לב אליה וגיליתי הבנה למצב.

יום נוסף יצאתי לטייל בשעות הערב המאוחרות בלי למהר להגיע למקום כלשהו בעיר. עברתי גם לאורך פארק גדול. שמתי לב לאווירה אחרת לעומת שעות היום. צפיתי בירח ולא במבט חטוף. כאילו אין כלום.

דברים פשוטים שאינם עולים כסף וכל כך מהנים!

כך עברו להם 3 ימים של תשומת לב פנימה. אם הגבתי למצב מסוים באופן שלילי זה היה בסדר ולא נלחמתי עם זה. המשכתי לשים לב למה שחשתי, למחשבות שעלו כשהם נרגעו ונעלמו.
חיפשתי לגלות הבנה וזהו.

לסיכום  האימון שביצעתי:

  1. 3 ימים של התנתקות מאמצעי התקשורת. צפייה רק בערוץ החיים הטובים ובערוץ 8 (המיליונר הסודי) או כל תוכנית אחרת, כמו ביוגרפיה של אדם מצליח, אך שום תוכנית שהומצאה מדמיונו הפורה של תסריטאי או מחזאי כמו: סרט, דרמה, טלנובלה, הצגה. לא חדשות כמובן, ואף לא שעשועון או תחרות. הכל יחכה לי לאחר 3 ימים.
  2. תשומת לב עד כמה שניתן לתגובות שלי כמו: עצירה, וגילוי הבנה בכל אינטראקציה עם אנשים אחרים ומה טוב בכל מה שקורה.

    3.  עשיית פעולות מהנות, כגון הליכה לים, טיול רגלי בשעות היום, טיול רגלי בשעות הערב המאוחרות. אין חובה שבכל יום תהיה פעילות אחרת. אני שילבתי בבוקר נסיעה לים ובהמשך היום טיול באויר הצח.

חזרה לדף הבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>